TFF Başkan adaylığı için son gün!

TFF’nin statüsünün 38. maddesine göre, başkan adaylarının başvuruları için son güne gelindi. Statüde, aday olmak isteyenler, en geç 7 gün önce (bugün) TFF Genel Sekreterliği’ne yazılı olarak başvurmak zorunda…

Aday olmak için çıkanlar, 25 yaşını doldurmuş ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalı, seçim tarihinden önceki beş yıl içerisinde, toplamda iki yıl hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılmamış olmalı, temerrüt halinde, kesinleşmiş vergi ve sosyal sigorta prim borcu bulunmamalı, kasten işlenen bir suçtan dolayı iki yıldan fazla süreyle hapis cezasına ya da statüde belirtilen suçlarla mahkum olmamış olmalı, yüz kızartıcı suçlardan biriyle hüküm giymiş kişilerin cezaları ertelenmiş, paraya çevrilmiş veya affa uğramış olmamalı…

Adaylar ayrıca, ya beş ayrı kulüpten ya da oy kullanma hakkı bulunan (Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu, Profesyonel Futbolcular Derneği; Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği ve Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği v.b. gibi) kurum ve kişilerin beşinden ıslak imzalı teklifi getirmekle yükümlü bulunuyor.

Başkan adayları ayrıca, genel kurulda, delegelerinin beşte birinin yazılı teklifini de Genel Kurul Divan Kurulu’na sunmak zorunda bulunuyor.

FİKSTÜR BUGÜN ÇEKİLİYOR

Trendyol Süper Lig’de 2024-2025 sezonu fikstürü bugün Riva’da yapılacak.

Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Konferans Salonu’nda saat 14.00’te başlayacak fikstür çekimine, kulüp başkan ve yöneticileri katılacak. Kurayı yayıncı kuruluş beIN Sports naklen yayınlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir